logo klubu

IV Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckieg​o 16.02.2013r - wyniki, relacja filmowa, zdjęcia.

Dnia 16.02.2013r. w świetlicy w Krynce rozegrano IV Memoriał Szachowy ks. Tadeusza Białeckiego. Niedawno oddany do użytku obiekt  przeżywał w sobotni poranek prawdziwe oblężenie, zgromadziło się tutaj ponad stu szachistów z całej Polski.

Głównym celem Memoriału było upamiętnienie dziewiątej rocznicy śmierci proboszcza Parafii pw. Jana Chrzciciela w Krynce Tadeusza Białeckiego, który był wielkim miłośnikiem sportu, szczególnie szachów i piłki nożnej. Po 9 rundach wyłoniono zwycięzców w 3 kategoriach - open, gimnazjum i podstawówka. Miłą niespodziankę sprawił Konrad Szczygieł z Krynki, który pokonał utytułowanych szachistów, zajmując pierwsze miejsce w kategorii open oraz wśród zawodników Parafii pw. Jana Chrzciciela w Krynce. Wśród gimnazjalistów najlepszy okazał się Krystian Kobryń z Siedlec, a w podstawówkach laureatem został Guberski Maciej reprezentujący GOK Sarnaki, wszystkie wyniki na stronie internetowej turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_252/ Należy podkreślić, że w ostatnich latach Gmina Łuków osiągnęła w dziedzinie szachów bardzo znaczące sukcesy. Drużyna z Krynki  dwukrotnie zdobyła  tytuł drużynowego Mistrza Polski Ministrantów, a Jakub Szczygieł jest dwukrotnym indywidualnym mistrzem Polski Ministrantów. Dwa lata temu gimnazjaliści z Krynki zakwalifikowali się do Mistrzostw Wojewódzkich organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Lublinie dla szkół województwa lubelskiego. Kolejny sukces osiągnął Konrad Szczygieł z Krynki zdobywając dwukrotnie - w roku 2011 i 2012 tytuł Mistrza Akademickiego Województwa Lubelskiego. Bardzo dobrze w rozgrywkach gminnych i rejonowych wypadają uczniowie ze szkół w Gręzówce i Zalesiu. W Zespole Szkół w Gręzówce cyklicznie organizowany jest Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół, w tym roku będzie to już jedenasta edycja. W Urzędzie Gminy Łuków odbyły się dwa duże turnieje o Puchar Wójta Gminy Łuków. Wszystkie te zawody skupiają bardzo wielu miłośników królewskiej gry, średnio jest to 70 - 80 osób. Gmina Łuków w tej chwili może śmiało rywalizować w tej dziedzinie z najlepszymi zawodnikami w województwie lubelskim. Zdaniem Zbigiewa Pydy - prezesa Lubelskiego Klubu Szachowego Turnieje organizowane na terenie naszej Gminy śmiało kwalifikują się, aby być zgłaszane do FIDE - międzynarodowej federacji szachowej, co podniosłoby ich rangę.
Szachy bardzo pozytywnie są postrzegane jako zajęcia szkolne wspomagające rozwój . 24 września 2012r minister sportu i turystyki Joanna Mucha oraz podsekretarz  stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Mirosław Sielatycki odbyli  spotkanie z rosyjskim szachistą Gari Kasparowem, w celu omówienia  możliwości popularyzowania w polskich szkołach nauki gry w szachy. W  spotkaniu wzięli udział także eurodeputowany z Europejskiej Partii  Ludowej Piotr Borys oraz prezes Polskiego Związku Szachowego Tomasz  Sielicki, więcej na: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3393:szachy
Linki:
relacja filmowa z Turnieju : http://youtu.be/YwoIkmqsl6s
strona internetowa turnieju - wyniki: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_252/
spotkanie minister sportu i turystyki Joanną Muchą z rosyjskim szachistą Gari Kasparowem: http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=3393:szachy


Opracował - Wojciech Szczygieł

Informacje

Znalezione obrazy dla zapytania lublin miasto inspiracji 
=========================================
Zadanie  zakresie  wspierania

i upowszechniania kultury fizycznej realizowane jest przy pomocy finansowej Gminy Lublin”.

Spotkania sekcji szachowej na wrześień 
Poniedziałek i wtorek 09 i 10.09 a potem 23.09.2024!
 godz.15,30-20,30,
al. Józefa Piłsudskiego 22.
Szczegóły dalszych zajęć zostaną podane w połowie września!

=======================================  

Spotkania i zajęcia bezpłatne! 
Zapraszamy !

koziolek

"Standardy ochrony małoletnich”

to dokument skonstruowany jako zbiór zasad i procedur postępowania w Lubelskim Klubie Szachowym, które mają być przestrzegane i stosowane w sytuacji podejrzenia krzywdzenia lub krzywdzenia małoletniego (dziecka, zawodnika).
Dokument określa organizację ochrony małoletnich przed krzywdzeniem, sposób dokumentowania, zasady opracowywania planu wspierania osoby doznającej przemocy i wiele innych.
W konstruowaniu ,,Standardów ochrony małoletnich" przyjęto następujące założenia:
• w Lubelskim Klubie Szachowym nie są zatrudniane osoby mogące zagrażać bezpieczeństwu małoletnich;
• wszyscy pracownicy potrafią zdiagnozować symptomy krzywdzenia małoletniego oraz podejmować interwencje w przypadku podejrzenia, że małoletni jest osobą krzywdzoną;
• podejmowane postępowanie nie może naruszać praw małoletniego;
• małoletni wiedzą, jak unikać zagrożeń w kontaktach z dorosłym oraz rówieśnikami;
• małoletni wiedzą, do kogo się zwracać i prosić o pomoc w sytuacjach dla nich trudnych;
• rodzice/opiekunowie prawni małoletnich poszerzają wiedzę i umiejętności o metodach wychowania bez stosowania krzywdzenia oraz potrafią uczyć zasad bezpieczeństwa.
Dokument "Standardy ochrony małoletnich”: 
https://drive.google.com/file/d/1nr6eg9TXgiGkFN5SRvp5VLkMURnQ-Pnr/view?usp=sharing

Turnieje_live

Nasze turnieje

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Zadanie dnia

Ranking live

Więcej na stronie 2700chess.com

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszego serwisu zgadzasz się, aby pliki te były zapisywane na twoim komputerze. Dodatkowe informacje - polityka cookies.